Nokia Lumia 820

Autor: Mateusz Szewc, 16 października 2013 18:01:14

Opakowanie i wygląd

Telefon został dostarczony w opakowaniu, przyozdobionym kafelkami. Całość jest bardzo dobrze zapakowana dzięki czemu podczas transportu kupiony produkt jest bezpieczny. W opakowaniu znajdziemy telefon, baterię, kabel służący do transmisji danych oraz ładowania, wtyczkę do kontaktu, słuchawki douszne w kolorze Lumii wraz z gumkami oraz broszurki informacyjne.

Wygląd

Głównymi zaletami serii Lumia produkowanej przez fiński koncern jest wygląd, prostota oraz jakość wykonania. Telefon nie różni się prawie niczym od swojego starszego brata 620.  Widać również nawiązanie do modeli 720, 920 oraz 1020 które na rynku pojawiły się w tym samym okresie.  Smartfon wykonany jest z twardego plastiku, a o jakości wykonania można mówić w samych superlatywach. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy, a całość jest bardzo dobrze spasowana.

Model, który do Nas trafił jest w kolorze żółtym, jednak za sprawą wymiennej, tylnej klapki możemy bardziej go spersonalizować wybierając jeden kolor z dostępnej palety barw (do naszej dyspozycji jest czerwona, żółta, biała, błękitna lub czarna pokrywa).  Wymiary Nokii to 124 x 68 x 10 mm, a waga 160g, dzięki czemu telefon bardzo dobrze leży w dłoni. Na przednim panelu znajdziemy głośnik do rozmów, czujnik natężenia światła, kamerę do wideo rozmów o matrycy 0,3Mpx i rozdzielczości 640x480 px, poniżej nich wyświetlacz 4,3 '' WVGA (800 x 480), a pod nim dotykowe klawisze: back, home oraz  search. Na tylnej części telefonu znajduje się oczko 8.7Mpx aparatu. Przy okazji mówiąc o tylnej części, warto wspomnieć o możliwości jaką dała Nokia czyli bezprzewodowym ładowaniu, które możliwe jest dzięki specjalnej nakładce. Na prawym boku odnajdziemy ulokowane przez producenta  trzy klawisze – do regulacji głośności, blokowania/wybudzania ekranu i dedykowany klawisz do robienia zdjęć. Na górnej krawędzi znalazło się wyjście słuchawkowe 3,5mm, a na dolnej krawędzi gniazdo do ładowania i transferu danych w standardzie microUSB.

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign