Rzut okiem na kompaktową klawiaturę firmy GEMBIRD.

Autor: Mateusz Szewc, 01 września 2013 19:50:58

Recenzja klawiatury

Możliwości jakie obecnie oferują nam smartfony i tablety, a także wszelkiego rodzaju urządzenia mobilne sprawiają, że praca z nimi przypomina nieco tą jaką oferują komputery stacjonarne , przynajmniej jeśli chodzi o zakres działań i operacji , które możemy na nich wykonać. Różnica polega na tym, że praca z myszką i klawiaturą jest przyjemniejsza i wydajniejsza aniżeli praca wykonywana za pomocą gestów i stuknięć. Dlatego producent GEMBIRD w swojej ofercie umieścił produkt, którego zadaniem jest sprawić aby pisanie emaili, surfowanie w internecie i edycja różnego rodzaju dokumentów na urządzeniach mobilnych była wygodna i przyjemna. Poniżej prezentujemy krótki test klawiatury bluetooth.

Opakowanie

Klawiatura zapakowana została w kartonowe pudełko, na którym znalazło się zdjęcie klawiatury, główne zalety, kod QR i specyfikacja urządzenia, również w języku polskim. W środku natomiast oprócz samej klawiatury znalazła się krótka instrukcja obsługi i bateria typu AA. 

Specyfikacja techniczna

 

Wygląd i wykonanie

Klawiatura wykonana została z dobrego jakościowo plastiku. Całość stanowi zwartą i solidną konstrukcję gdzie na próżno szukać niedociągnięć czy innych uchybień. Miejsce na baterię zlokalizowane zostało w tylnej części produktu. Na frontowej części nie ma nic szczególnego oprócz diody informującej nas o poziomie naładowania baterii. Jeśli chodzi o rozkład klawiszy nie można mieć żadnych zastrzeżeń, odpowiednia przestrzeń pomiędzy klawiszami sprawia, że praca naprawdę należy do tych przyjemnych. Przez czas testów żaden z symboli umieszczonych na klawiszach nie uległ starciu co rzeczywiście potwierdza fakt użycia bardzo dobrych jakościowo materiałów. 

 Działanie klawiatury

Połączenie klawiatury z urządzeniem, które ma być obsługiwane przez nią jest bardzo proste i intuicyjne i ta operacja nie powinna sprawić nikomu problemów. Po umieszczeniu baterii w klawiaturze i włączeniu interfejsu bluetooth w docelowym urządzeniu, wciskamy kombinację klawiszy ESC+Q w celu włączenia widoczności klawiatury, następnie w urządzeniu, które ma być obsługiwane wybieramy klawiaturę z listy wykrytych sprzętów i potwierdzamy parowanie urządzeń za pomocą pinu wprowadzonego na klawiaturze i zatwierdzonego przyciskiem enter. Od tej pory wszelkie operację związane z wprowadzaniem tekstu będą obsługiwane za pomocą klawiatury. Samo korzystanie z produktu GEMBIRD jest naprawdę przyjemne i wygodne. Tak jak wcześniej wspominaliśmy bardzo dobre rozstawienie i niski skok klawiszy składa się na obraz bardzo wydajnego i dobrego produktu, którego zakres zastosowań ogranicza się do urządzeń pozbawionych interfejsu bluetooth.  Bardzo dobrym pomysłem jest także wyposażenie klawiatury w klawisze funkcyjne, które jeszcze bardziej ułatwiają naszą pracę.

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0