HTC HD mini

Autor: Mateusz Pakulski, 30 lipca 2010 23:04:57

Wstęp, zestaw sprzedażowy, wygląd

Wstęp
Koreański HTC ma w swoim portfolio wiele smartfonów, których pojawienie się na rynku wprowadzało powiew świeżości oraz wyznaczało nowe standardy jeśli chodzi o telefony tego typu. Niejednokrotnie podnosiły one również poprzeczkę dla konkurentów nie tylko w kwestii oferowanych przez siebie funkcji i możliwości, ale również w zakresie wygody korzystania oraz wzornictwa. O ile produkty Apple pozostają pod tym względem wciąż niedoścignionym wzorem, o tyle propozycje HTC wielokrotnie były niekwestionowanym wiceliderem w tej kategorii. Kolejnym produktem tego wschodniego producenta, pretendującym do miana jednego z przodowników w kategorii urządzeń o ile nie idealnych, to oferujących optymalne połączenie wyżej wymienionych cech, jest HTC HD mini. Czy oferuje on coś więcej, niż wynikałoby to z folderu reklamowego i suchego spisu parametrów? Czy oferuje on coś więcej, niż konkurencyjne propozycje? I czy, w końcu, jest to produkt, na który warto zwrócić uwagę? O tym postaram się odpowiedzieć w teście smartfonu HTC HD mini, do przeczytania którego zapraszam.

Zestaw
Zestaw sprzedażowy HTC HD mini składa się, oprócz samego telefonu i baterii, również z zestawu słuchawkowego, kabla do transmisji danych, do którego podłączamy przejściówkę od ładowarki oraz kompletu dokumentów. Standard, nic ponad to.

Wygląd
Wygląd HTC HD mini jest wysublimowanym połączeniem minimalizmu oraz stylu. Patrząc na niego trudno nie odnieść wrażenia, że koreańscy styliści po raz kolejny ustawili dosyć wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o projekt elektroniki użytkowej. Na przednim panelu znalazło się aż pięć klawiszy: dwie „słuchawki” na brzegach i, patrząc od lewej strony, klawisz „domku”, logo Windows praz przycisk cofania o jedno menu wyżej. Wszystkie one są czułe na dotyk i zostały zatopione w przednim panelu, nie naruszając jego idealnej gładkości. Powyżej nich znalazł się ekran, a nad nim – srebrne logo producenta, również zatopione w powierzchni. Na samej górze odnajdziemy umieszczony centralnie podłużny, zajmujący ponad połowę długości boku, głośnik oraz diodę sygnalizującą po lewej stronie, a także czujnik zbliżeniowy. Ponad nimi umieszczono metalową wstawkę, po której prawej stronie znalazł się klawisz zasilania oraz wygaszania ekranu.

 


Na górnym boku znalazło się gniazdo JACK 3,5 mm. Prawy wolny jest od jakichkolwiek elementów, na dole umieszczono gniazdo microUSB służące do podłączenia ładowarki lub kabla do transmisji danych oraz mikrofon, natomiast na lewym boku odnajdziemy dwie „strzałki” regulujące m.in. głośność. Tył telefonu również nie został pozostawiony przypadkowi – w czterech jego bokach odnajdziemy ładne, stylizowane śrubki scalające wewnętrzną konstrukcję telefonu. Po lewej stronie, przy górze, znalazło się oczko aparatu fotograficznego oraz głośnik zewnętrzny. Poniżej nich producent nie zapomniał przypomnieć użytkownikowi wtopionym, metalowym swoim logiem jakiej firmy produkt trzyma on właśnie w dłoni.

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6 Strona 7 Strona 8

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign