Blok wodny by termit_tm - FlowPin

Autor: CRC1, 20 września 2006 20:09:09

Ostatnio coraz rzadziej znajdujemy w redakcji czas by testować low endowe bloki wodne. Ostatnio jednak do naszej redakcji trafił blok o nazwie FlowPin produkowany w domowym zaciszu przez Sławomira Simona znanego bardziej jako "termit_tm". Blok był solidnie zapakowany w kartonik owinięty mnóstwem taśmy klejącej i wypełniony gąbką. Po odgrzebaniu oczom mym ukazał się blok w całej okazałości... Wyglądał on tak:
Już chwile później zacząłem się mu dokładnie przyglądać. Top z plexy cięty maszynami cnc, spód wykonywany nieznaną mi metodą.... całkiem ciekawie. Muszę przyznać ze nie ma się bardzo do czego przyczepić. Poza jakimiś drobnymi niedoskonałościami na miedzi, które zdarzają się prawie zawsze ze względu na małą twardość tego materiału, konstrukcja wykonana w zasadzie idealnie. Spód został dokładnie wypolerowany, co jak już wielokrotnie wspominałem, nie ma wpływu na wydajność ale potęguje wrażenie estetyczne. To co mi się nie podobało a co spotykam już drugi raz to nie wyczyszczenie otworów na śruby po polerowaniu spodu. Niby drobiazg ale jednak.
Cieszyłem się na myśl o teście tego bloku dlatego że nie jest on, tak jak większość konstrukcji obecnie produkowanych, frezowany z kawałka miedzi a składa się z wielu elementów połączonych ze sobą nieznaną mi metodą. Krótko mówiąc blok składa się z płaskownika miedzianego oraz 261 sterczących pionowo drucików - pinów. Czy takie rozwiązanie okazało się wydajne?? O tym za chwile.
Sam blok to nie wszystko. Poza nim potrzebujemy jeszcze śrubek montażowych. Te z którymi się tu spotkałem są chyba najlepsze w historii naszego serwisu. Sprężynki są twarde i solidne. ?ruby mają ładnie profilowane łby i do tego standardowe, niklowane motylki. Jedyne czego brakuje to podkładek, które ułatwiłyby dokręcanie bloku.
Test Teraz już mogę zdradzić: Blok okazał się najlepszą dotychczas testowaną konstrukcją. Wynik uzyskany przez niego to 0,142 C/w. Jak na konstrukcje kosztującą 99zł jest to wynik rewelacyjny. Mamy więc nowego króla, do tego jest to blok tani i dobrze wykonany. Z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu.
Autorem testu jest czarny Zapraszamy do komentowania publikacji na naszym forum dyskusyjnym
Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign