Magazyny danych- test pięciu dysków przenośnych.

Autor: Mateusz Szewc, 28 grudnia 2009 11:41:18

Wstęp

Multimedia, które w dzisiejszym świecie wydają się nie mieć końca, są dostępne dla wszystkich użytkowników internetu jak i posiadaczy urządzeń potrafiących  je odtworzyć. Na pewno każdy z nas w swojej bogatej bibliotece posiada takie pozycje jak ulubione filmy, pliki dźwiękowe, zdjęcia i różne tego typu pliki. Najtrudniejszym pytaniem, które użytkownik może sobie zadać w całej tej erze multimediów to: „Gdzie to wszystko pomieścić?".
Producenci wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników stworzyli płyty kompaktowe, które jak się okazuje są dobrym rozwiązaniem, na krótki okres czasu, dlatego, że ich żywotność do najdłuższych nie należy i pojemnością też nie grzeszą, a jednak ich popularność wśród użytkowników  jest bardzo wysoka i nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie się to zmieni.
Kolejnym produktem, o którym powiedzieć można, że przyczynił się do „rewolucji" wśród urządzeń przeznaczonych do przechowywania i przenoszenia danych jest popularny pendrive, który podobnie jak płyty CD ma wielu swoich zwolenników. W przeciwieństwie do „krążków" popularne „kluczyki" charakteryzują się bardziej kompaktowymi rozmiarami, dłuższą żywotnością, i nie koniecznie większą pojemnością, ale to wystarczyło, aby odnieść sukces na rynku.
Ostatnim produktem, który może pełnić funkcję dysku przenośnego, jest oczywiście dysk twardy. Najważniejszą zaletą tego produktu jest pojemność, do której płytom i „kluczykom" jeszcze dużo brakuje.  Jednak z praktyki wiemy, że zastosowanie tego typu urządzenia jest bardzo nieporęczne i mało kto je stosuje, ze względu na dyskomfort związany chociażby z instalacją urządzenia (wymagającą w większości przypadków zaglądania do wnętrza komputera). Tak, więc co wybrać?
Okazuje się, że najlepszym wyborem może być zewnętrzny dysk przenośny, który łączy w sobie wszystkie wcześniej wypisane zalety poszczególnych nośników. Aby pomóc Wam w wyborze, przygotowaliśmy, krótki test pięciu takich dysków. Zapraszamy!

 

 

 

 

Dane techniczne

 

 

 

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6 Strona 7 Strona 8 Strona 9

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign