Cicha moc: Enermax EPR625AWT

Autor: Dariusz Kiełbowicz, 12 września 2009 15:13:23

Wstęp, opakowanie, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny


W dobie wielordzeniowych procesorów i akceleratorów graficznych pobierających blisko 200W wielu użytkowników przestaje satysfakcjonować zasilacz 400 a nawet 500W. Grupa użytkowników dla których zakup zasilacza o mocy 600W i większej nie jest tylko kaprysem, lecz koniecznością, sukcesywnie rośnie.

Dziś przyjrzymy się produktowi znanej wszystkim entuzjastom marki Enermax. Egzemplarz, jaki trafił do recenzji, to jednostka najmocniejsza z rodziny PRO82+ –  model EPR625AWT.

Opakowanie jest dość skromne, jak na renomę producenta i cenę produktu. Enermax poprzestaje na zwykłym kartonie.  W kilku miejscach jesteśmy w stanie odczytać zapewnienia producenta o ponadprzeciętnej sprawności zasilacza, licznych zabezpieczeniach chroniących komputer jak i o wyjątkowo cichej pracy urządzenia.

Do zasilacza dostajemy standardowo kabel zasilający, ulotkę informacyjną pomocną początkującym użytkownikom, komplet 3 rzepów przydatnych do upięcia kabli i nalepkę z logo producenta.Pora przejść do oględzin głównego bohatera niniejszej recenzji. Zasilacz sprawia wrażenie solidnego. Na samym początku uwagę zwraca pokaźna masa urządzenia- ponad 2.2 kilo. Obudowa jest starannie spasowana, jakość powłoki lakierniczej jest dobra. Jedyne co można zarzucić części estetycznej to fakt, iż Enermax zastosował błyszczący lakier. Efektem takiego postępowania jest uwidocznienie każdego odcisku palca, drobiny kurzu i rysy.


Kontynuując opis estetyki produktu należy zwrócić uwagę na złoty grill z logo wytwórcy, przeźroczysty (nie podświetlany) wentylator 12 cm i zaokrąglone brzegi blachy wokół wiatraka mające rzekomo zmniejszać hałas.

Ilość i różnorodność oferowanych złączy powinna zadowolić każdego.

Do naszej dyspozycji są:
- Gałąź z 4 wtykami Sata
- Gałąź z 3 wtykami Sata
- Gałąź z 3 wtykami Molex
- Gałąź z 3 wtykami Molex i jednym FDD
- Gałąź z 4 wtykami PCI-e, 2 x 6 pin oraz 2 x 6+2 pin
- Gałąź z 2 wtykami 4 pin (możliwe do łączenia w jeden wtyk 8 pin) do zasilania procesora
- Gałąź z wtykiem 24pin (nierozłączanym)
- Wtyczka pomiaru przędkości obrotowej wentyaltora

Długość przewodów jet zadowalająca. Najdłuższe gałęzie mają ponad 0,5m długości. Rzut okiem na tabliczkę znamionową ujawnia, iż zasilacz posiada aż 3 linie 12V o łącznej obciążalności 600W!Wnętrze

Po zerwaniu plomby gwarancyjnej i odkręceniu 4 śrubek naszym oczom ukazuje się wnętrze testowanego zasilacza. Ilość upakowanych podzespołów elektronicznych tłumaczy znaczny ciężar jednostki. Solidność wykonania budzi nasze zaufanie.,

 

 

 


W Enermaxie zastosowano wentylator na podwójnych łożyskach kulkowych, na szczęście działają one bardzo cicho i kulturalnie- nie wydają żadnych dźwięków jak to kiedyś miewało miejsce.

 

 

  
Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2 Strona 3

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign