Cooler Master NotePal W2 - chłodzenie notebooka w upalne dni

Autor: Daniel Laskowski, 30 czerwca 2009 11:14:54

Cooler Master NotePal W2

Astronomiczne lato trwa od tygodnia, jednak już wcześniej mogliśmy zauważyć upały panujące za oknem. My możemy schłodzić się wchodząc do wody, jednak co z naszymi komputerami? Standardowym PC'tom możemy zwiększyć ilość wiatraczków oraz otworzyć obudowę, aby powstał większy przepływ powietrza, jednak co mają zrobić użytkownicy notebooków? Obudowy tego typu sprzętu są zaprojektowane tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca, przez co jakiekolwiek modyfikacje nie wchodzą w grę, jednak nie ma rzeczy niemożliwych! Laptopa także da się schłodzić, jednak czy jest to chłodzenie warte swojej ceny? Zapraszamy do krótkiego testu podkładki chłodzącej Cooler Master NotePal W2.

Cooler Master NotePal W2

Cooler Master NotePal W2 to bardzo eleganckie urządzenie o prostym, minimalistycznym wyglądzie. Jest zapakowane w duże pudełko, w którym nie ma możliwości uszkodzenia. Produkt ten idealnie pasuje do notebooków o przekątnej ekranu panoramicznego  17 cali, tym bardziej mniejsze oraz dużo popularniejsze modele będą pasowały do podkładki chłodzącej. Innowacyjna konstrukcja podkładki Cooler Master Notepal W2 pozwoliła na zwiększenie efektywnej powierzchni chłodzącej. Zoptymalizowane prowadzenie strumienia powietrza wpłynęło na uzyskanie większej wydajności, przy zastosowaniu trzech ultracichych wentylatorów. Ma to również wpływ na zmniejszenie poziomu hałasu, który oscyluje wokół 21 decybeli, przy prędkości 1500 obr./min. Cooler Master NotePal W2 jest wykonana z wysokiej jakości szczotkowanego aluminium. Oprócz samego chłodzenia urządzenie jest wyposażone w hub USB przez co nie tracimy jednego portu USB. Urządzenie, które otrzymaliśmy do testów posiada trzy 70mm wiatraczki łożyskiem ślizgowym co daje niski poziom hałasu przy zwiększonej wydajności. Produkt firmy Cooler Master jest wykonany bardzo precyzyjnie z dbałością o szczegóły, co widać po rozpakowaniu i bliższych oględzinach. Urządzenie zaprojektowano tak, że po założeniu na nie notebooka, komputer znajduje się pod kątem, co zwiększa komfort pracy.

Na tylnej ściance NotePal W2 znajdziemy dwa porty USB, z czego jeden będzie używany do podłączenia urządzenia do komputera. Producent umieścił tam także przycisk, który uruchamia bądź zatrzymuje pracę NotePal W2. Jego wymiary to 400 x 51 x 308 mm.

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2 Strona 3

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign