SanDisk Photo Album

Autor: Małgorzata Gogut, 26 sierpnia 2008 00:20:05

Zawartość opakowania, wygląd i budowa oraz użytkowanie.

Firma SanDisk ma w swojej ofercie ciekawe urządzenie, którego głównym przeznaczeniem jest umożliwienie wyświetlania na telewizorze fotografii prosto z kart pamięci. Dodatkowe funkcje jednak są wcale nie mniej przydatne, urządzenie bowiem umożliwia także odtwarzanie muzyki, a po podłączeniu do komputera stanowi czytnik kart, a nawet pamięci USB. Możnaby więc rzec, że jest to prawdziwy kombajn. „Jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego”.  Sprawdźmy więc, czy to powiedzenie jest adekwatne w przypadku SanDisk Photo Album…

Zawartość opakowania, wygląd i budowa.
W opakowaniu nie znajdziemy nic zaskakującego, żadnych dodatków – same akcesoria niezbędne do podłączenia i korzystania z urządzenia:

SanDisk Photo Album zaskakuje swoimi niewielkimi wymiarami – wydawałoby się, że urządzenie o tylu funkcjach powinno być dużo większe. Tymczasem wymiary 187 x 66 x 20 mm stanowią miłą niespodziankę. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie design – klasyczny, bez udziwnień, w stonowanych kolorach będzie pasował do każdego salonu, nie „gryząc się” z innymi stojącymi już tam urządzeniami.
Przód urządzenia zagospodarowany został przez sloty dla kart pamięci: SD/MMC, CF I/II, SM/xD, MS/PRO. Z tyłu natomiast znajdziemy wejście miniUSB służące do podłączenia urządzenia do komputera, port USB do obsługi pamięci USB, slot na CF I oraz włącznik.

 

 Użytkowanie.
Photo Album jest banalnie prosty w obsłudze. Nie ma potrzeby wertowania instrukcji obsługi, zarówno samo podłączenie urządzenia do telewizora, jak i korzystanie z niego jest bardzo proste. Kiedy już podłączymy Photo Album wystarczy włoążyć kartę pamięci w odpowiedni slot, nacisnąć na pilocie przycisk „Power” i naszym oczom ukaże się menu – niestety po angielsku, ale bardzo intuicyjne i nie wymagające biegłej znajomości tego języka. 
W przypadku fotografii nie ma niestety opcji automatycznego wyszukiwania katalogów ze zdjęciami, natomiast przy korzystaniu z odtwarzacza MP3 Photo Album automatycznie wyszukuje pliki muzyczne i wyświetla w postaci listy wszystkie, które udało mu się znaleźć. I tutaj niespodzianka: urządzenie wyświetla tylko 8-literowe nazwy, a jeśli dany plik ma dłuższą nazwę, naszym oczom ukaże się tylko jej początek w połączeniu z kombinacją ~ - jest to o tyle zaskakujące, że w przypadku stosunkowo nowych urządzeń nie spotyka się już takich rozwiązań…
Kolejną wadę Photo Albumu znajdujemy podczas wyświetlania zdjęć, a konkretniej – podczas wyboru przejść pomiędzy kolejnymi fotografiami – podczas korzystania z takiego rozwiązania urządzenie potrafi się niestety zawiesić.
Podstawowe funkcje podczas wyświetlania zdjęć to powiększanie/zmniejszanie, obracanie. Możemy także kopiować zdjęcia z kart pamięci na pamięć USB, przy czym dodatkowym atutem jest możliwość wybrania formatu odpowiedniego do wywołania zdjęć lub do ich wyświetlania na ekranie telewizora. Niestety i tutaj pojawiają się trudności. Po pierwsze nie ma możliwości zaznaczenia do kopiowania większej ilości zdjęć, kopiowanie odbywa się pojedynczo, co –bądźmy szczerzy – jest rozwiązaniem kompletnie niepraktycznym i lepiej już by było, żeby tej opcji wcale nie było… Drugą sprawą jest fakt, że skalowanie zdjęć do odpowiedniego formatu podczas kopiowania… działa od czasu do czasu. Jest to również funkcja niedopracowana i najczęściej kończąca się fiaskiem.
SanDisk Photo Album najlepiej sprawuje się jako czytnik kart pamięci. Po podłączeniu do komputera za pomocą kabla USB stanowi zewnętrzną pamięć i nie ma tutaj najmniejszych problemów z użytkowaniem urządzenia.

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0